ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9851701
*
nr 985 1701
Spegel
diameter: 80 cm
Kondition: Åldersfläckar
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2015
kl 18:52:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 17:14:01
1
600 kr
4/10 20:58:07
2
600 kr
4/10 20:58:07
1
600 kr (Budbetjänt)
5/10 18:19:16
3
700 kr
5/10 18:48:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
Kondition: Åldersfläckar
Läs om budbetjänten
nr 985 1701
Spegel
diameter: 80 cm
Kondition: Åldersfläckar
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 17:14:01 | 1 | 600 kr |
4/10 20:58:07 | 2 | 600 kr |
4/10 20:58:07 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/10 18:19:16 | 3 | 700 kr |
5/10 18:48:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51